30.01.2024

В Одесі затверджено новий порядок надання допомоги для поховання полеглих захисників України

В Одесі затверджено новий порядок надання допомоги для поховання загиблих воїнів. Йдеться про адресну одноразову виплату родинам, які замовили спорудження надгробків, та облаштування місць поховань військовослужбовців.

Фото з Офіційного сайту Одеси

Фото з Офіційного сайту Одеси

Згідно з рішенням міськвиконкому, суму допомоги збільшено з 55 тис. до 65 тис. грн. Про це повідомили в Одеській мерії, також проінформувавши, що на одному з кладовищ міста виділено окрему ділянку для поховання загиблих захисників України. У центрі цієї ділянки – Козацький хрест, біля якого проходять церемонії вшанування пам'яті полеглих героїв.

Зазначається, що тут встановлюють пам'ятники виключно затвердженого зразка, торік їх встановлено 29, роботи планують продовжити за сприятливої погоди.

Нагадаємо, в Одесі в травні минулого року було затверджено два типи надгробків. Це козацький хрест – символ козацтва, українського лицарства і війська, а також пам’ятник у вигляді морської хвилі (такі встановлюють, якщо родина загиблого хоче обрати цей варіант через релігійні або інші переконання).

В мерії також повідомили, що за новими правилами родини загиблих захисників можуть оформити виготовлення надгробка затвердженого зразка для встановлення його на іншій ділянці будь-якого кладовища Одеси.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

06.07.2025.

Новый краеведческий альбом: объявлена подписка

Одесса занимает значительное место в этом кинопроизведении, и для одесских краеведов фильм давно служит своеобразным визуальным справочником, демонстрирующим, как выглядел город конца 1920-х годов. Многочисленные попытки идентификации каждого кадра предпринимались и раньше, однако этот альбом впервые объединяет детальные описания локаций (профессиональное название мест съемок) с их историей. Это особенно важно, учитывая, что многие реалии того времени (от аспектов политических и социальных до бытовых) уже утратили свою очевидность для современного читателя.

Иллюстративная часть альбома построена по принципу следования за фильмом. Страницы издания описывают каждый кадр, а там, где действие происходит в Одессе, дается подробное описание соответствующего места и того, что на нем изображено. Особое внимание уделено пояснениям к кадрам, требующим введения в исторический или культурологический контекст. По признанию авторов, не все кадры фильма удалось «привязать к местности», поэтому они выражают надежду, что читатели смогут помочь в дальнейшем распознавании пока еще не определенных локаций.

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Одеський центр дослідження Голокосту 300
Загружается...