16.04.2025
Чергова ворожа атака безпілотників на Одесу: поранено трьох людей
У ніч на 16 квітня російські агресори вкотре атакували ударними безпілотниками цивільну інфраструктуру Одеси. Внаслідок атаки постраждали двоє чоловіків та жінка.
✔️66-річного чоловіка з осколковими пораненнями та переломом госпіталізовано, іншим надано медичну допомогу на місці. Про це повідомили сьогодні в обласній прокуратурі.
✔️Пошкоджено приватні житлові будинки, складські приміщення цивільних підприємств, аптеку, церкву та автомобілі.
За інформацією мерії, зокрема, внаслідок нічної атаки пошкоджено вікна та двері, а також кабінети в будівлі одеської гімназії № 19.
✔️Повний перелік руйнувань та пошкоджень встановлюється. Правоохоронці документують наслідки ворожих атак. За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів (ч. 1 ст. 438 КК України). Досудове розслідування здійснюють слідчі Управління СБУ в Одеській області.
✔️Наразі комунальні служби ліквідовують наслідків атаки.
✔️У житловому секторі працюють співробітники районної адміністрації для надання консультацій щодо оформлення допомоги з міського бюджету та компенсації за державною програмою єВідновлення.
Оперативний штаб працюватиме сьогодні, після чого мешканці пошкоджених будинків можуть звертатися за допомогою та консультацією до Хаджибейської районної адміністрації за телефонами: (048) 752 96 16, (048) 752 96 17.
Відео Одеської мерії.
Фото Головного управління ДСНС в Одеській області, Одеської мерії, Одеської обласної прокуратури.
19.06.2025.
В поисках сокровищ, или О первой экспедиции в Одесские катакомбы

В истории изучения Одесских катакомб особое место занимает первая советская экспедиция 1929 года, на отчеты которой до сих пор ссылаются исследователи городских подземелий. Ее организатором был Тимофей Григорьевич Грицай — будущий палеонтолог, а тогда — одесский сапожник, под руководством которого под землю спустились 12 человек. Кроме энтузиастов-рабочих, в экспедицию были назначены представители админотдела, военного ведомства, окркоммунотдела, исторического музея и различных общественных организаций.
Ход экспедиции освещался в старейшей советской газете Одессы «Черноморская коммуна». Ее сотрудник, который также был участником экспедиции, регулярно публиковал отчеты о ее работе.
Сегодня мы начинаем знакомить вас с этими заметками, публикуя их так, как они были напечатаны в августе 1929 года: на украинском языке с использованием так называемой «Скрипниковской грамматики»*. Надеемся, это будет интересно и тем, кто интересуется историей одесских подземелий, и лингвистам.
читати повністю