17.04.2025
В Одесі встановлюють нові станції для генерації електроенергії
Депутати Одеської міської ради погодили виділення коштів на встановлення та введення в експлуатацію газопоршневих когенераційних установок, отриманих містом від міжнародних партнерів.
Наразі це 11 машин: чотири потужних установки було надано UNDP за підтримки урядів Японії, Норвегії та Швеції; ще сім, менш потужних, для квартальних котелень, надійшли від Німецької агенції GIZ.
Першу установку потужністю 3,3 МВт вже запущено – наступної зими вона забезпечуватиме роботу однієї з районних котелень міста.
Крім того, проводяться роботи з монтажу ще п'яти установок. Роботи масштабні та вартісні, зазначається в повідомленні Одеської мерії. Вони включають прокладання кабельних ліній, спорудження фундаментів, підключення до зовнішніх газових та електричних мереж тощо.
Всього місто очікує від наших партнерів 16 газопоршневих когенераційних установок загальною потужністю 31,8 МВт. Цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією всю критичну інфраструктуру Одеси. Решта має надійти протягом цього та наступного років.
«Ми всі живемо в Одесі і важливість цього питання очевидна для кожного. До нового опалювального сезону ми повинні встигнути встановити та підключити максимальну кількість установок, забезпечивши їхнє підʼєднання не лише з котельнями, а й з іншими об'єктами критичної інфраструктури», – зазначив мер Одеси Геннадій Труханов.
19.06.2025.
В поисках сокровищ, или О первой экспедиции в Одесские катакомбы

В истории изучения Одесских катакомб особое место занимает первая советская экспедиция 1929 года, на отчеты которой до сих пор ссылаются исследователи городских подземелий. Ее организатором был Тимофей Григорьевич Грицай — будущий палеонтолог, а тогда — одесский сапожник, под руководством которого под землю спустились 12 человек. Кроме энтузиастов-рабочих, в экспедицию были назначены представители админотдела, военного ведомства, окркоммунотдела, исторического музея и различных общественных организаций.
Ход экспедиции освещался в старейшей советской газете Одессы «Черноморская коммуна». Ее сотрудник, который также был участником экспедиции, регулярно публиковал отчеты о ее работе.
Сегодня мы начинаем знакомить вас с этими заметками, публикуя их так, как они были напечатаны в августе 1929 года: на украинском языке с использованием так называемой «Скрипниковской грамматики»*. Надеемся, это будет интересно и тем, кто интересуется историей одесских подземелий, и лингвистам.
читати повністю