27.05.2025

На Одещині поліція затримала молодика, що видурював гроші у родичів зниклих безвісти військових

Поліцейські викрили в шахрайстві мешканця Одещини, який видурював гроші у родичів безвісти зниклих захисників України. Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції.

Фігурант – 24-річний житель Арциза, раніше вже судимий за крадіжку. Як встановили співробітники Болградського районного відділу поліції, він знаходив у відкритих джерелах оголошення про пошук зниклих безвісти українських військовослужбовців і зв'язувався з їхніми родичами. Брехав людям, що їхні рідні в полоні, а він за грошову винагороду може організувати розмову з ними по телефону. За свої «послуги» просив 5 тис. грн.

Довірливі громадяни перераховували кошти на банківську картку незнайомця, після чого той вигадував всілякі причини, чому зв’язок наразі неможливий, і блокував абонентів.

Наразі поліцейські встановили шістьох потерпілих. Загальна сума спричиненого їм збитку – 30 тис. грн. 

Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання фігуранта поліцейські вилучили банківські картки, на які надходили грошові перекази, мобільний телефон, з якого здійснювалося листування, та інші речові докази.

Слідчі повідомили молодикові про підозру в заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, зокрема вчиненому повторно. Згідно з санкціями ч.ч. 1 та 2 ст. 190 Кримінального кодексу України, йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Слідство триває під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.


Поліцейські звертаються до громадян, які, можливо, стали жертвою цього шахрайського злочину, з проханням повідомити до Болградського районного відділу поліції за номером 097-123-96-38 або на спецлінію 102.

Також правоохоронці закликають усіх бути обачними і не надсилати нікому гроші, а звертатися в подібних випадках у поліцію. Зауважимо, що в поліції Одещини працює спеціалізований центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Він зосереджений на комунікації з родинами, які втратили зв’язок зі своїми близькими, що перебували в зоні проведення бойових дій, зборі детальної інформації про розшукуваних, відборі біологічних зразків та інших слідчих заходів, аби підвищити результативність розслідування проваджень, які слідчі розпочинають за кожним фактом зникнення, викрадення або взяття у полон захисників України. Окрім комунікації із родичами зниклих безвісти, поліцейські також співпрацюють із колегами з інших областей України, в тому числі тими, які працюють на прифронтових територіях.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

19.06.2025.

В поисках сокровищ, или О первой экспедиции в Одесские катакомбы

В истории изучения Одесских катакомб особое место занимает первая советская экспедиция 1929 года, на отчеты которой до сих пор ссылаются исследователи городских подземелий. Ее организатором был Тимофей Григорьевич Грицай — будущий палеонтолог, а тогда — одесский сапожник, под руководством которого под землю спустились 12 человек. Кроме энтузиастов-рабочих, в экспедицию были назначены представители админотдела, военного ведомства, окркоммунотдела, исторического музея и различных общественных организаций.

Ход экспедиции освещался в старейшей советской газете Одессы «Черноморская коммуна». Ее сотрудник, который также был участником экспедиции, регулярно публиковал отчеты о ее работе.

Сегодня мы начинаем знакомить вас с этими заметками, публикуя их так, как они были напечатаны в августе 1929 года: на украинском языке с использованием так называемой «Скрипниковской грамматики»*. Надеемся, это будет интересно и тем, кто интересуется историей одесских подземелий, и лингвистам.

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Одеський центр дослідження Голокосту 300
Загружается...