19.06.2025
«Дзвінок з банку»: затримано мешканця Одещини, що ошукував військових
На Одещині поліцейські затримали молодика, який привласнював гроші з рахунків військовослужбовців за шахрайською схемою «Дзвінок з банку».
Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції.
Фігурант – 19-річний житель Березівського району, який минулого року отримав покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з іспитовим строком два роки за аналогічні злочини.
За даними слідства, зловмисник телефонував громадянам, номери яких знаходив в одній із соціальних мережах, представлявся працівником служби безпеки банку і повідомляв, що хтось нібито несанкціоновано втручається в їхні банківські рахунки та намагається зняти з них гроші. Обирав виключно військовослужбовців, сподіваючись на значні суми.
Щоб «не допустити» викрадення коштів клієнтів фінансової установи, ділок випитував у них конфіденційні дані, зокрема повні реквізити банківських карток, паролі, коди для зміни паролів тощо.
Використовуючи цю інформацію, заходив до особистих кабінетів людей в онлайн-банкінгу, де бачив всю інформацію про їхній фінансовий стан, і заволодівав коштами, які знаходилися на рахунках.
Наразі поліцейські встановили, що у такий спосіб протягом кількох місяців поточного року він обдурив чотирьох захисників України, привласнивши з їхніх банківських рахунків майже 100 тис. грн.
Молодику повідомлено про підозру за фактом шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих платіжних систем. Максимальне покарання за ці злочини, згідно з санкціями ч. 4 ст. 190 та ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України, – позбавлення волі на строк до 15 років.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі майже один мільйон гривень. Слідство триває.
Поліцейські вкотре зауважують: щоб не стати жертвами шахраїв, нікому не повідомляйте конфіденційну інформацію про вашу банківську картку – пін-код, повний номер, термін дії чи CVV-код. Пам’ятайте: співробітникам банку ця інформація не потрібна, навіть для блокування рахунку в разі загрози.
Якщо вам зателефонували з повідомленням про блокування картки або підозрілу активність, не панікуйте. Самостійно перевірте інформацію через онлайн-банкінг, гарячу лінію банку або особисто у відділенні.
У разі шахрайства негайно зверніться до банку: попросіть про скасування операції та блокування картки. Далі повідомте про злочин на спецлінію поліції – 102.
Будьте обачні та не дозволяйте себе ошукати.
Фото Головного управління Нацполіції в Одеській області.
19.06.2025.
В поисках сокровищ, или О первой экспедиции в Одесские катакомбы
В истории изучения Одесских катакомб особое место занимает первая советская экспедиция 1929 года, на отчеты которой до сих пор ссылаются исследователи городских подземелий. Ее организатором был Тимофей Григорьевич Грицай — будущий палеонтолог, а тогда — одесский сапожник, под руководством которого под землю спустились 12 человек. Кроме энтузиастов-рабочих, в экспедицию были назначены представители админотдела, военного ведомства, окркоммунотдела, исторического музея и различных общественных организаций.
Ход экспедиции освещался в старейшей советской газете Одессы «Черноморская коммуна». Ее сотрудник, который также был участником экспедиции, регулярно публиковал отчеты о ее работе.
Сегодня мы начинаем знакомить вас с этими заметками, публикуя их так, как они были напечатаны в августе 1929 года: на украинском языке с использованием так называемой «Скрипниковской грамматики»*. Надеемся, это будет интересно и тем, кто интересуется историей одесских подземелий, и лингвистам.
читати повністю