05.02.2024

В Одесі нейтралізовано злочинну групу, яку координував «злодій в законі»

В Одесі правоохоронці викрили і блокували протиправну діяльність міжетнічної злочинної групи, діяльність якої координував «злодій в законі» на прізвисько «Лавасогли Батумський».

Про це повідомила сьогодні Служба безпеки України.

Співробітники СБУ встановили, що один із засуджених на кримінальне прізвисько «Пата», який в кримінальному середовищі має певний статус, створив злочинну групу із чіткою ієрархією. До її складу входили як в’язні колонії, так і спільники на волі. Учасники групи організували постачання та збут ув’язненим наркотиків. Крім того, члени банди через шахрайські дії та створення штучних конфліктних ситуацій вимагали гроші з громадян на волі.

Отримані таким чином гроші зловмисники направляли на утримання кримінальних кіл. Ватажок групи запровадив та жорстко контролював наповнення так званого «общака», куди надходили кошти від продажу наркотиків, шахрайства та іншої протиправної діяльності.

У ході спецоперації з блокування діяльності злочинної групи правоохоронці провели низку обшуків в місцях позбавлення волі та за місцями проживання фігурантів. Вилучено чорнову бухгалтерію, банківські картки, мобільні телефони, наркотичні засоби, психотропні речовини та інші речові докази, які підтверджують злочинну діяльність.

Наразі організатору злочинної групи повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 255 (участь у злочинній організації, вчинене особою, яка здійснює злочинний вплив); ч. 3 ст. 307 (незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту у місця позбавлення волі, особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинені повторно, у великих розмірах, організованою групою).

Іншим п'яти активним членам злочинної групи повідомлено про підозру залежно від участі кожного у злочинній діяльності: ч. 2, 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів); ч. 2 ст. 190 (шахрайство); ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводили співробітники СБУ Одеської області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

ОДУВС
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки