17.04.2025

На Одещині поліція розслідує обставини смерті однорічного хлопчика

На Одещині поліцейські затримали 26-річну мешканку Березівського району. Жінку підозрюють у спричиненні тяжких тілесних ушкоджень однорічному сину, що призвели до смерті малюка.

Поліцію про хлопчика повідомили медики. Його госпіталізували до Одеської обласної дитячої клінічної лікарні у непритомному стані з забоєм головного мозку, застарілими переломи плечової та ліктьової кісток. На превеликий жаль, невдовзі дитина померла.

Як встановили слідчі, мати малюка привезла сина до місцевий медцентру, коли йому стало зовсім зле. За її словами, він забився, впавши з ліжка. Втім, у ході проведення слідчих заходів поліцейські викрили жінку в обмані і з’ясували, що вона травмувала малюка, коли той плакав.

Раніше в поле зору поліції жінка не потрапляла. Слідчі затримали її в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України і за наявності достатніх доказів повідомили їй про підозру за статтею 121 Кримінального кодексу України. За клопотанням правоохоронців суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їй загрожує чималий термін ув’язнення.

В рамках слідства призначено низку експертиз, у тому числі судово-медичну для встановлення точної причини смерті дитини. Процесуальне керівництво у справі здійснює Березівська окружна прокуратура.

Інформагентство «Вікна-Одеса»

 

19.06.2025.

В поисках сокровищ, или О первой экспедиции в Одесские катакомбы

В истории изучения Одесских катакомб особое место занимает первая советская экспедиция 1929 года, на отчеты которой до сих пор ссылаются исследователи городских подземелий. Ее организатором был Тимофей Григорьевич Грицай — будущий палеонтолог, а тогда — одесский сапожник, под руководством которого под землю спустились 12 человек. Кроме энтузиастов-рабочих, в экспедицию были назначены представители админотдела, военного ведомства, окркоммунотдела, исторического музея и различных общественных организаций.

Ход экспедиции освещался в старейшей советской газете Одессы «Черноморская коммуна». Ее сотрудник, который также был участником экспедиции, регулярно публиковал отчеты о ее работе.

Сегодня мы начинаем знакомить вас с этими заметками, публикуя их так, как они были напечатаны в августе 1929 года: на украинском языке с использованием так называемой «Скрипниковской грамматики»*. Надеемся, это будет интересно и тем, кто интересуется историей одесских подземелий, и лингвистам.

читати повністю
Реклама альбомов 300
Оцифровка пленки
Одеський центр дослідження Голокосту 300
Загружается...